enter-article מחירון קייטרינג - הכל על קייטרינג
חברות קייטרינג » מאמרים וחדשות » מחירון קייטרינג

מחירון קייטרינג


מחירון קייטרינג


יש אנשים שנוהגים לומר, כמה שעולה מנה ככה הם ירשמו בצ'ק. ובכן, עכשיו הם יוכלו לדעת לפני האירוע כמה לרשום....
העליה המרשימה בכמות עסקי הקייטרינג והירידה היחסית במחירי השירות הפכו את הקייטרינג ממוצר מותרות לדרישת קדם. עם זאת, המגוון האדיר של הקייטרינגים השונים על התמחויותיהם (קייטרינג כשר, קייטרינג עדתי (מרוקאי, סושי, אסאדו ...) וכו') יכולים לבלב גם את הסועד הנלהב ביותר. כדי לעשות קצת סדר בבלאגן להלן כמה סוגי קייטרינג נפוצים על מחיריהם.

 
מחירון קייטרינג בקטנה
 
לצרכים צנועים, כמו אירוסין, חגיגה משפחתית קטנה, או כל אירוע קטן אחר (כנס מדעי קטן, מאורע של חברה עסקית לא גדולה מידי, חגיגת יום הולדת או איחוד משפחתי, ועוד ועוד), קיימים עסקי קייטרינג רבים המתמחים באירועים קטנים, עד כ-200 משתתפים, ובדרך כלל בבית הלקוח או באולם קטן. ההתפרסות בבית הלקוח (בגינה וכדומה) דורשת ציוד מיוחד לעיתים (כמו שולחנות ישיבה ולא רק דוכני הגשה, כיסאות, וכו'), ולכן כדאי לוודא את זמינותם לפני ההזמנה.

כמובן שהמחיר ישתנה מאוד לפי סוג האוכל המוזמן, אך בהעדר רכיבים אקזוטיים מידי (בשרים יקרים, כמות מנות גדולה וכו'), ארוחה רגילה הכוללת פתיחה, מנה ראשונה ושנייה, וקינוח פשוט, תעלה בין 70 ל-300 שקלים למנה. מחיר זה מותנה בכמות מינימאלית של מוזמנים (כ-40 בדרך כלל) וכולל את הרכבת האירוע, ניקיון קל לאחריו, ואת השירות (אם כי במקרים רבים מקובל כי יושבי השולחנות משאירים טיפים למלצרים).

 
מחירון קייטרינג לרציניים
לאירועים רציניים יותר, 100 מוזמנים ויותר, התנאים משתנים. כיוון שאירועים כאלה בדרך כלל יתקיימו באולמות, מומלץ לבדוק את מחירון קייטרינג של האולם עצמו. במקרה שבחרתם בקייטרינג חיצוני, בידקו כי האולם ערוך לקליטת הקייטרינג (מבחינת יכולות מטבח וכו'). מחירי הקייטרינג לא כל כך ישתנו, וינועו גם הם בטווח של כמאה שקלים במקרים הזולים ביותר ועד יותר מ350 שקלים בקצוות היקרים יותר של הסקאלה.

כיוון שבמקרים כאלו קשה מאוד לחזות את כמות המוזמנים המדויקת, מקובל לסכם על כמות מסוימת של מנות "נוספות", למקרה של נוכחות רבה מידי. שימו לב שכל חברות קייטרינג מציעות "מנות חירום", למקרים בהם הופיעו מוזמנים רבים מידי, אך גובות עליהן בדרך כלל מחיר גבוהה יותר, כפי שמצוין בכל מחירון קייטרינג.

 
מחירון קייטרינג עדתי
 
הגלובליזציה הביאה לפתיחות גם בתחומים הקולינריים, ולכן ההענות של בני משפחה ומוזמנים, גם הבוגרים יותר שבהם, לסוגי אוכל חדשים ואקזוטיים עולה פלאים. לכן אין כבר צורך להיות מרוקאי כדי להנות מקייטרינג מסורתי המגיש תבשילים של סבתא בכלי חרס מסורתיים, ואין צורך להיות גרוזיני כדי לאכול חצ'פורי או צ'ורצ'חלי בחתונה. קייטרינגים עדתיים נוטים להיות יקרים מעט יותר (בשתי הדוגמאות שלעיל, מצאנו הצעות לאירוע של 200 מנות במחיר של 257 ו-308 שקלים למנה בהתאמה). עם זאת, כיוון שכאמור עסקי ההסעדה העדתיים חדלו להיות "עסקים משפחתיים" והתמקצעו במידה רבה, קיימת נטיה להציע תפריט מגוון מאוד עם מנות "סטנדרטיות" יותר, שיתאימו לבעלי הטעם המערבי המנוון.

 
מחירון קייטרינג כשר
 
מרבית עסקי הקייטרינג בישראל מחזיקים בתעודת כשרות. עם זאת, כפי שוודאי הבנתם, יש כשר ויש כשר. עסקי ההסעדה הסטנדרטיים ("מיין סטרים") מחזיקים בתעודת כשרות של רבנות, שתשביע רצון לרוב שומרי המסורת, אך תהווה בעיה קשה במקרה של מוזמנים מחמירים יותר.

עסקי קייטרינג רבים מציאים אפשרות להזמין מנות קשרות למהדרין באריזות נפרדות (במחיר זהה בדרך כלל), אך לא מדובר באותה האיכות או הכמות. לפיכך קיימים מספר קייטרינגים כשרים למהדרין ואף למהדרין מן המהדרין. בין אלו נזכיר את קייטרינג כפר חבד (120 שקלים למנה), וקייטרינג "הולי בייגל" (תפריט חלבי בלבד, 200 שקלים למנה).  

 
ועוד מילה אחת על... מחירון קייטרינג סושי
 
סושי הופכים לנפוצים יותר ויותר בתפריטם של הישראלים. למעוניינים להוסיף דוכן שכזה, מומלץ לשכור חברת קייטרינג המתמחה בייצור סושי. מדובר בתוספת של 50-120 שקלים לסועד.


עוד באותו נושא

לימודי קונדיטוריה- קורסי קונדיטוריה ממשלתיים מול פרטיים

לימודי קונדיטוריה- קורסי קונדיטוריה ממשלתיים מול פרטיים

אם הינכם מעוניינים להיות שפים ואין לכם אפשרות לממן לימודים בבית ספר פרטי, אל דאגה, הממשלה תעזור לכם להגשים את החלוםלימודי בישול משלבים עבור...

קייטרינג בשרי לאירועים קטנים – המקומות הכי מומלצים

קייטרינג בשרי לאירועים קטנים – המקומות הכי מומלצים

אף על פי שאנחנו שומעים לא מעט על אנשים המבקשים לארגן אירועים גדולים, בין אם מדובר באירוע פרטי, דוגמה חתונה, ימי הולדת, בר ובת מצווה, ובין אם...

קייטרינג לבר מצווה - מגוון חברות קייטרינג לאירועי ילדים

קייטרינג לבר מצווה - מגוון חברות קייטרינג לאירועי ילדים

חברות קייטרינג המתמחות באירועי ילדים יידעו לשלב אוכל מתאים גם לילדים וגם לאורחים וכל זאת מבלי שזה יהיה מסובך או יקרכאשר מגיע אירוע מיוחד...

קייטרינג ישראלי – המדריך המלא באתר לפניכם

קייטרינג ישראלי – המדריך המלא באתר לפניכם

עם מגוון של חברות המציעות ארוחות ישראליות ייחודיות לאירועים כבר לא צריך להסתפק שוב בפסטות, פיצות או הקייטרינג הרגיל והסטנדרטיהנוחות בשימוש...

קייטרינג סושי - הגורמה של הקייטרינג

קייטרינג סושי - הגורמה של הקייטרינג

הרוב המוחלט של הישראלים, למעט האופנתיים ביותר או המשוגעים לתרבות המזרח, נחשף לסושי בעשרים שנה האחרונות. תרבות הסושיות- מסעדות המתמחות בעיקר...

string(35) "categoryחברות קייטרינג"